Alumnae Glascock Participants

*Please note that the numbers in parenthesis indicate class year.

Name Participation Year
Abbate, Lauren (2013) 2013
Abbe, Julia C. (1924) 1923
Allen, Sara L. (1938) Co-Winner 1936, Winner 1937 1936,1937
Amerson, Layli (2013) 2012
Anderson, Margaret L. (1985), Second Place 1985
Armstrong, Jane (Jayne) (1948) 1947
Binns, Sarah W. (2008), Second Place 2008
Bowker, Elinor J. (139), Co-Winner 1939
Bustion, Olivia F. (2003) 2003
Chireau, Monique V. (1981) 1981
Clark, Doris E. (1931) 1928
Cleaves, Anne D. (1965), Second Place 1965
Converse, Elizabeth E. (x1946) 1944
Corrente, Linda J. (1975) 1975
Doherty, Nancy (2005) 2005
Don, Anita Elizabeth (1924), Winner 1923
Doughton, Josephine L. (1942) 1942
Dunbar, Florence (1936), Honorable Mention 1935
Dyson, Erika (1999), Winner 1999
Emig, Janet A. (1950) 1950
Foran, Kathryn D. (2003) 2001
Fuller, Dorothy E. (x1957) 1954
George, Martha W. (1964) 1964
Gill, Katherine Jane (1978), Winner 1978
Giragosian, Sarah (2006), Second Place 1978
Glynn, Amy (1992) 1992
Hamilton, M. Virginia (1933), Second 1931, Winner 1932, 1933 1931,1932,1933
Hodgson, Martha (x1929), Winner 1927
Iger, Sandra M. (1961) 1960
Jacox, Lynn Christiane (1972), Second Place 1971 1971,1972
Kahn, Rachel (2004) 2004
Kelemen, Janice L. 1977) 1977
Kingston, Marion J. (1943) 1943
Klugh, Constance M. (1931) 1929
Lee, Katharine (1925) 1923
Lodjic, Michelle (1990) 1990
Lowe, Jennifer (1995) 1995
McCullough, Mary (1946) 1945
Mayo, Lynne S. (1960) 1958
Merton, Vikki (1994) 1993,1994
Miller, Devon (1977), Winner 1976
Moore, Kathleen S. (1924) 1923
Morgan, Barbara L. (1963) 1961
Muller, Mary Anne (1953) 1952,1953
Neupert, Lois E. (1941) 1941
O’Brien, Helen M. (1956) Second Place 1956
Owens, Sheryl A. (1966) 1966
Palermo, Elizabeth (1987) 1986
Piser, Jean Ann (1955) 1955
Porter, Louise S. (1934), Winner 1934
Pringle, Helen (x1963), Second Place 1963
Rainson, Diane (2000), Second Place 2000
Rauch, Rosamond (1950) 1948
Richard, Nancy L. (1991) 1991
Roth, Patricia Ann (1968) 1968
Rowley, Rezia (1924) 1923
Sapper, Katharine (2007), Second Place 2002
Schnackenberg, Gjertrud (1975), Winner 1973, 1974 1973,1974
Schulte, Ann (1969) 1967,1969
Sibley, Anna K. (1989) 1987,1989
Silverman, Emily S. (1981), Second Place 1980
Sriharan, Yasotha (1998) 1998
Stratyevskaya, Tamar (1999) 1997
Sutherland, Ellen Y. (1962) Winner 1962
Swartz, Roberta T. (1925), Winner 1924, 1925 1923,1924,1925
Thompson, Moira E. (1959) 1959
Tratnyek, Valerie (1982) 1982
Truesdell, Miriam H. (1946), Honorable Mention 1946
Twombly, Sarah (2008), Co-Winner 2007
Walter, Betty Ellen (1984) 1984
Ward, Judi R. (1996) 1996
Watson, Julia A. (1988) 1988
West, Evelyn M. (1950) 1949
White, Eloise F. (1971) 1970
Whitehead, Catherine E. (1980), Second Place 1979
Withington, Eleanor M. (1939) 1938
Wonders, Anne L. (1940) 1940
Whitney, Elizabeth (x1925) 1923,1926
Williams, E. Jane (1953) 1951
Yang, Melissa (2011), Second Place 2011
Yates, Emily (2011), Winner 2009
Young, Anita (1930), Co-Winner 1930
Young, Bianca (2011) 2010
Yuhas, Theresa M. (1984) 1983